WWW.MEFTAH-HA.COM  امروز پنجشنبه / / ۲۰ ربیع الثانی ۱۴۳۸ / ۱۹ ژانویه ۲۰۱۷ /
پاسکال:
ریشه و تفکر پشتوانه ای بزرگ در سراسر حیات بشر است و انسان بی اندیشه و تفکر به ماده ای بی روح می ماند .
تازه ترين رويدادها
ناشناخته ترین پرنده جهان در افغانستان کشف شد  
منطقه زندگی این گونه از پرندگان را در منطقه ای دور افتاده به نام تنگه واخان در شمال شرق افغانستان که توانسته است از تاثیرات مخرب جنگهای داخلی و خارجی در امان بماند، کشف کرده اند.    
یک باب مکتب متوسطه در ولایت سمنگان به بهره برداری رسید  
ساختمان جدید مکتب متوسطه شلوقتو ولسوالی حضرت سلطان ‏ولایت سمنگان توسط رئیس اجرائیه مقام ولایت و عبدالعزیز عزیزی رئیس معارف ‏افتتاح شد و به بهره برداری رسید    
لیسه عالی مسلکی زراعت در ولایت تخار تاسيس شد  
وزارت معارف: لیسه عالی مسلکی زراعت در ولایت تخار تاسيس شد    
ساختمان جدید لیسه نسوان میر ولی ولایت بلخ افتتاح شد  
وزارت معارف: ساختمان جدید لیسه نسوان میر ولی ولایت بلخ افتتاح شد    
آرشیو اخبار

آخرين مقالات
روشهای برخورد با نوجوانان و جوانان  
چگونگی ارضای نیازهای متنوع نوجوانان و جوانان از حساسیت فوق العاده ای برخوردار است، به گونه ای که علت اصلی اختلالات رفتاری و انحرافات اخلاقی نوجوانان و جوانان در خانه، مدرسه و اجتماع را نیز می توان در چگونگی روابط آنها با بزرگسالان جستجو کرد.    
   
پرورش عزت نفس در دوره نوجوانی  
تغییر و تحولاتی که در دوره ی نوجوانی رخ میدهد، هم نوجوان را گیج می کند و هم برای والدین ابهام برانگیز است. با آغاز بلوغ، تغییرات سریع جسمی شروع می شود و از طرف دیگر تغییرات شناختی و فکری نیز در نوجوانان آغاز می گردد بطوریکه این تغییر و تحولات به آنها کمک می کند تا مانند افراد بالغ و بزرگسال به دنیا نگریسته و فکر کنند. تغییرات عاطفی و هیجانی نیز بخش دیگری از فرآیند بلوغ است که بر اثر آن توجه نوجوان به جنس مخالف معطوف گشته و حتی در برخی از موارد آنها را با مشکلات عاطفی همراه می کند. به طور کلی سالهای نوجوانی برای برخی از افراد دوران بسیار پر استرس و دشواری است؛ چرا که این مرحله از رشد باعث تغییرات اساسی در تمام جنبه های زندگی فرد می گردد.    
   
دختران از بلوغ چه می دانند؟  
نوجوانی دوره ای از زندگی است که نخستین تجارب زندگی در حساس ترین دوران رشد انسان رخ می دهد، آینده نگری، عشق، شغل آینده وتثبیت هویت، همه در این دوران شکل می گیرند. شاید از همین روست که توجه به روانشناسی نوجوانی در دهه های گذشته از اهمیت بیشتری، به ویژه در کشورهایی که جمعیت جوان آنها رو به افزایش بوده، یافته است. در ایران براساس آمار رسمی نوجوانان حدود سی درصد از کل جمعیت جوان کشور را تشکیل می دهند. این درحالی است که به نسبت این جمعیت نه تنها متخصصان روانشناسی بالینی و مشاوره کافی وجود ندارد بلکه هنوز جایگاه و نقش آنان در فرایند بهداشت روانی نوجوانان به خوبی روشن نشده است. روانشناسان رشد می گویند ارزیابی ها نشانگر آن است که سن آغاز بلوغ بطور کلی از قرن بیستم تا اولین دهه قرن بیست و یکم در چندین مرحله پایین تر آمده است؛ در سال های اخیر انقلاب ارتباطات نیز به عنوان یکی از عوامل موثر بر بلوغ زود رس مطرح شده است. درک صحیح از سن آغاز بلوغ از آن رو دارای اهمیت است که جامعه، خانواده و مدرسه آمادگی لازم را برای برخورد با شرایط حساس و ویژه کودک در این مرحله گذر داشته باشند.    
   
راه های ایجاد انگیزه در نوجوانان  
دلایل زیادی برای انگیزه نداشتن نوجوانان وجود دارد، البته نوجوانان برای انجام كارهایی كه والدین شان از آنان می خواهند ، انگیزه ندارند اما برای كارهایی كه خودشان دوست دارند (مثل گفت وگوی تلفنی با دوستانشان ، مهمانی دوستانه ، بازی با دوستان) با انگیزه عمل می كنند.    
آرشیو مقالات
 
دانشنامه

آرشیو


نظر سنجی
 نظر شما درباره طراحي و محتواي سايت چيست؟
 عالی
 خوب
 متوسط
 قابل تامل

توجه:دانلود و نصب دو نرم افزار فوق جهت استفاده بهتر از سایت پیشنهاد می شود .
لیسه ما
جستجو l ارسال مطلب l ارتباط با ما l سایتهای مفیددرباره ما
[ بازدید کننده حاضر : 383 ][ مجموع بازدید کنندگان : 333149 ]  
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است
افغانستان - هرات : چهارراه معارف نبش جاده مخابرات تلفن : 009340223544
کپی برداری ازمطالب سایت با ذکرنام سایت بلامانع است.


شبکه خانواده بزرگ مفتاح meftah_gh@

پیامک:10002222400000